Zadbaj o swoje ciało!

Zadbaj o swoje ciało!

Bardzo często skupiamy się przede wszystkim na stabilizacji stanu swojego konta. W niektórych momentach życia powinniśmy jednak zdawać sobie sprawę z rozmaitych zagrożeń, które czyhają za rogiem. Brak troski o własne zdrowie, wizyty u lekarza czy regularnych samobadań może skończyć się częstszymi chorobami, a nawet chronicznymi bólami całego ciała.

Od najmłodszych lat

Kaszel u niemowląt stanowi jeden z najtrudniejszych momentów dla każdego rodzica. Pierwsze wrażenie to przede wszystkim strach i bezsilność - nie jesteśmy w stanie zapytać malucha, co mu dolega, a także ze spokojem zostawić mu lekarstwa i poprosić, aby wziął je w danym terminie. Potrzeba profesjonalnej opieki, a przynajmniej oczytanych rodziców. Prawda jest taka, że w internecie znajdziemy bardzo dużo informacji na temat leczenia takich objawów i potencjalnych sygnałów, że wizyta u lekarza jest niezbędna. Rzecz jasna nie zależy wierzyć wszystko, co przeczytamy na naszych kilkunastu calach, jednak z całą pewnością znajdziemy tam zaskakująco dużo przydatnych informacji. Z pewnością pomogą nam one w wyleczeniu malucha z kaszlu.

Ciągłe bagatelizowanie

Zaczyna się od zadyszki na schodach czy przy zabawie z dziećmi lub zwierzętami domowymi. Zazwyczaj machamy na to ręką i zupełnie nie przejmujemy się potencjalnymi konsekwencjami. Następnie jednak zaczynają się dużo poważniejsze objawy, takie jak stale nasilający się ból w klatce piersiowej, a także problemy z krążeniem krwi. Płuca i serce należą do naszych najważniejszych organów. Bez możliwości oddychania oraz pompowania krwi zatrzymają się nasze czynności życiowe w zaledwie kilka minut. Właśnie dlatego naszym stałym lekarzem do odwiedzenia powinien być zarówno pulmonolog, jak również kardiolog. Zduńska Wola, Kraków, Warszawa - w wielu krajach w całej Polsce znajdziemy wielu specjalistów w tym zakresie.

Co na przeziębienie?

Oczywiście nie należy również przesadzać w drugą stronę. Kaszel, katar czy lekką gorączkę można zaleczyć w domowy sposób. Ciepły rosół i herbata od wielu pokoleń postawiły wielu pacjentów na nogi już po kilku dniach. Warto jednak do naszego domowego arsenału dodać coś z aptecznej półki. Aspiryna oraz ibuprofen pozwalają walczyć z rozmaitymi chorobami, podobnie jak syropy na kaszel suchy i mokry.