Najpiękniejsze momenty w życiu

Najpiękniejsze momenty w życiu

Skupianie się przede wszystkim na nudnej codzienności w pracy i permanentnym zmęczeniu może sprawić, że życie ucieknie nam przez palce. Warto jednak na chwilę przystanąć i dostrzec cel w naszych działaniach. Czasami nie chodzi o osiągnięcie go w jednym momencie - wielokrotnie musimy na najważniejsze momenty pracować latami, aby odczuć nieopisaną radość.

Powiększenie rodziny

Nie ma się co oszukiwać - z całą pewnością mniej niż sto procent par podejmuje świadomą decyzję, że chce powiększyć swoją rodzinę. Czasami wynika to z nieostrożności, czasami z przypadku, a czasami z faktycznie zaplanowanych przedsięwzięć. W ogólnym rozrachunku nie ma to jednak absolutnie żadnego znaczenia. Z jakiego powodu? Ponieważ każda z kobiet musi przechodzić przez dziewięć miesięcy ciąży, która z całą pewnością nie jest usłanym różami czasem. Na szczęście jednak potem pojawia się na świecie największy skarb poprzez poród. Warszawa, Poznań, Gdańsk - każdego dnia wielu Polaków przeżywa mieszankę szoku, niedowierzania i ekstazy po zostaniu rodzicami. Ich życie zmieni się na zawsze, na szczęście zazwyczaj na lepsze.

Pierwsze kroki w dorosłości

Zanim jednak to nastąpi, musimy opuścić nasze rodzinne gniazdo i zacząć żyć na własną rękę. Czasami jest to naprawdę trudne przedsięwzięcie. Szczególnie dotyczy to nastolatków lub studentów wywodzących się z bogatych domów. Należy bardzo szybko, zazwyczaj na własną rękę poznać wartość pieniądza oraz ciężkiej pracy, która pozwala go zarobić. Nie da się jednak ukryć, że satysfakcja z z osiągniętych rezultatów jest ogromna. Pierwsze wynajęte mieszkanie lub pokój, z miesiąca na miesiąc coraz wyższy standard - to wszystko daje nam niesamowitą wręcz radość. Nie zdajemy sobie sprawy z ekscytacji i dumy dostarczanej nam przez dorosłość, dopóki sami jej sobie nie sprawimy.

Obserwacja dojrzewania

W dziecięcym życiu wszystko dzieje się bardzo szybko. Nastolatkowie absolutnie nie zwracają uwagi na to, jakie zmiany zachodzą w ich funkcjonowaniu na przestrzeni miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet tygodni. Z perspektywy rodziców takie różnice widać jednak gołym okiem. Trudno nie zauważyć pierwszych zauroczeń, rozstań, złamanych serc - licealiści to wszystko mają wypisane na twarzy. Prawda jest jednak taka, że zazwyczaj widać zmiany w zachowaniu na lepsze. Są to dojrzalsze, bardziej odpowiedzialne decyzje. Z pewnością dorastanie swoich dzieci stanowi powód do dumy dla rodziców.