Czym są afirmacje i potęga podświadomości?

Czym są afirmacje i potęga podświadomości?

W ostatnim czasie coraz popularniejsze staje się praktykowanie afirmacji i zgłębianie tzw. potęgi podświadomości. Z czego wynika ten trend i na czym tak naprawdę polegają tego typu działania? Odpowiedź znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule, w którym przybliżamy ten temat i ukazujemy jego zalety.

Czym jest potęga podświadomości?

Potęga podświadomości to światowy bestseller, który został napisany przez światowej sławy autora (Joseph Murphy). Od razu spotkała się z doskonałymi recenzjami wśród odbiorców, ponieważ informacje zawarte w tej książce są niezwykle wartościowe z punktu widzenia osoby, która chciałaby wprowadzić do swojego życia istotne i widoczne zmiany. Książka przede wszystkim stawia tezę, że każdy człowiek ma wpływ na swoją rzeczywistość i może ją skutecznie kreować za pomocą potęgi własnej podświadomości, która funkcjonuje zgodnie z naszą świadomością. Jeśli zależy ci na tym, aby osiągnąć szybciej wszystkie wyznaczane przez siebie cele, koniecznie sięgnij po to opracowanie i już dziś zacznij żyć bardziej świadomie, wykorzystując do tego różnego rodzaju techniki afirmacyjne, o których za chwilę opowiemy nieco więcej!

Czym są afirmacje?

Afirmacje to nic innego jak manifestowanie konkretnych wydarzeń i rzeczy w naszym życiu. Chodzi o to, aby myśleć o poszczególnych kwestiach w  taki sposób, jakbyśmy już je mieli lub jakby się wydarzyły. W ten sposób nasza podświadomość nastawia nas proaktywnie i pomaga zrealizować wszystkie poszczególne cele. Istnieje wiele naukowych dowodów na to, że afirmacje są skutecznie i potrafią w naprawdę krótkim czasie przyczynić się do powodzenia różnego rodzaju spraw czy po prostu poprawienia jakości życia osób praktykujących. Od czego zacząć? Możesz np. codziennie zapisywać na kartce rzeczy i wydarzenia, o których marzysz. Formułuj jednak zdania w takiej formie, jakbyś wszystkie te rzeczy już miał lub osiągnął wyznaczone cele.

Jak praktykować?

Od czego zacząć świadome praktykowanie potęgi podświadomości? Oczywiście pierwszym krokiem jest dokładne przeczytanie tej książki! Postaraj się zrobić to ze szczególną uważnością. Bez problemu znajdziesz ją w każdej księgarni, ponieważ wciąż utrzymuje się na liście światowych bestsellerów. Możesz również pójść o krok dalej i zacząć medytować, ponieważ jest to doskonała praktyka afirmacyjna. Ponadto pomoże ci się wyciszyć i wyostrzyć zmysły, co również sprzyja realizowaniu wyznaczonych sobie celów. Ciekawym pomysłem są także kursy rozwoju duchowego, na które z roku na rok decyduje się coraz większa liczba osób!