Co obowiązkowo zapakować dziecku na pierwszą wycieczkę szkolną?

Co obowiązkowo zapakować dziecku na pierwszą wycieczkę szkolną?

Wiemy, że zarówno dla rodzica, jak i dziecka pierwsza wycieczka szkolna jest bardzo emocjonująca. Maluch jest podekscytowany nowymi wrażeniami. Z kolei rodzic odrobinę się martwi i zaczyna rozmyślać nad tym, co zapakować swojemu dziecku, aby poczuć spokój. Bardzo chętnie Ci doradzimy. Sprawdź, co dokładnie przygotowaliśmy i co realnie będzie dla Ciebie w tej sytuacji przydatne.

Akcesoria higieny osobistej to swego rodzaju must have

Naszym zdaniem chusteczki higieniczne powinny obowiązkowo znaleźć się w plecaku dziecka. Chusteczki to bardzo uniwersalne wyjście. Dzięki nim maluch może wytrzeć sobie buzię, podetrzeć się czy robić mnóstwo innych rzeczy. To samo dotyczy nawilżanych chusteczek. Zatem, jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko utrzymało higienę na najwyższym poziomie, wytłumacz mu wcześniej dokładnie jak powinno się obsługiwać danymi rzeczami. Dla jest nas to oczywiste, jednak dla dzieciaków niekoniecznie. Właśnie dlatego warto im tłumaczyć różne rzeczy, a nie liczyć na to, że zwyczajnie się domyślą - nie, nie domyślą. To my pełnimy funkcję rodziców, którzy powinni pokazywać i tłumaczyć swojemu dziecku świat. Dopiero wtedy będziesz mógł być spokojny o Twojego malucha.

Pamiętaj o obowiązkowym prowiancie dla malucha

No właśnie, dziecko powinno mieć coś w podróży. Nie pakuj mu oczywiście trzech posiłków. Mówimy tu bardziej o kanapkach czy przekąskach. Tak niepozorne pożywienie może naprawdę dużo zmienić. Maluch będzie zadowolony i do tego nie będzie kupował dodatkowych przekąsek. Wystarczy, że przygotujemy swoje - oryginalne i do tego kupimy jeszcze kilka kluczowych produktów. Wtedy na pewno maluch będzie zadowolony. I nie mamy co do tego absolutnie żadnych wątpliwości. Spytaj też koniecznie swojego dziecka, na co miałoby ochotę i potem wykorzystaj tę wiedzę.  Wystarczy tak niewiele, żeby zadowolić swoje dziecko oraz uczynić je zwyczajnie szczęśliwym. Nie będziesz zawiedziony swoim wyborem - dziecko również.

Do tego dołożylibyśmy jeszcze listę najważniejszych numerów telefonu

Bardzo ważne jest to, aby Twoje dziecko wiedziało gdzie dokładnie ma udać się po pomoc i do kogo zadzwonić. Oczywiście nie zakładamy z góry czarnych scenariuszy, ale zdarzają się naprawdę różne sytuacje. Warto wtedy zastanowić się, jakie numery telefonów powinno mieć Twoje dziecko. Telefony alarmowe są dosyć oczywiste. Jednak pamiętaj, aby umieścić dziecku listę telefonów do rodziców, rodzeństwa. Takie informacje są zwyczajnie niezwykle kluczowe. Zatem nie zapominaj o tym i po prostu działaj.